Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Bahamalar – Arjantin İddaa Tahmini 21.08.23

Bahamalar – Arjantin İddaa Tahmini 21.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvalarının Güney Amerika ayağında Bahamalar Pazartesi günü saat 03:10’da turnuvanın ev sahibi Arjantin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet Arjantin lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Bahamalar tarihinin en güçlü kadrosuyla bu turnuvaya geldi. 3 NBA oyuncusu Gordon, Ayton ve Hield beklendiği gibi takıma seviye atlattılar. Nitekim grup maçarında ikide iki yaptıktan sonra yarı finalde de Uruguay’ı 62-78 gibi farklı bir skorla geçerek namağlup ünvanını koruyarak final biletini kapmışlardı. O son maçta Hield 17 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Gordon 13 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Miller 13 sayı, 5 ribaund, 4 asist ve Ayton 8 sayı, 9 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. 

Arjantin ise ev sahibi olarak yer aldığı bu turnuvaya ideal kadrosuyla geldi. Ellerinde Campazzo, Vildoza, Brussino, Delfino, Deck gibi önemli silahlar var ama yarı finalde Şili karşısında beklenenden fazla zorlandıklarını ve ancak 79-87 ile kazanabildiklerini görmüştük. O maçta Deck 24 sayı, 5 ribaund ile yıldızlaşırken, Campazzo 19 sayı, 11 asist, Caffaro 14 sayı, 4 ribaund ve Delfino 12 sayı, 4 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. Maçın henüz başında sakatlanan Vildoza’nın ise Bahamalar karşısında oynaması zayıf bir ihtimal olarak belirtildi.

İki takım grup aşamasında, ilk maçta karşı karşıya gelmişler ve Bahamalar rakibini 101-89 gibi net bir skorla geçmeyi başarmıştı. Şimdi final maçındalar ve Arjantin evinde tekrar kaybetmek istemeyecektir, bu nedenle de daha fazla direnç göstereceklerini tahmin ediyorum. Ancak büyük ihtimalle Vildoza’dan yoksun olacak olmaları ve Bahamalar’ın buraya onlara göre çok daha rahat ve az yıpranarak gelmesi işlerini zorlaştıracak. NBA oyuncuları ile Bahamalar’ın bir kez daha rakibine üstünlük kurarak, düşük farklarla olsa da kazanarak gelecek yıl 2-7 Temmuz arasında düzenlenecek olan elemelere bileti kapacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.53
Rexbet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.80
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …