Anasayfa / Dallas Mavericks / Dallas Mavericks – Utah Jazz İddaa Tahmini 22.03.24

Dallas Mavericks – Utah Jazz İddaa Tahmini 22.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Dallas Mavericks Cuma günü saat 03:30’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 12.5 handikap belirlemişler.

Dallas son 5 maçtan 4 tanesini kazandı ve ne kadar formda olduğunu gösterdi. Bu sayede de 40 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 8. sırada yer buldular, ilk 6 yani play-off hedefinden ise sadece averajla uzaktalar. Ayrıca evlerindeki son 3 maçlarını da üst üste kazandıklarının altını çizelim. Ancak son maçta konuk oldukları zayıf rakiplerden Spurs karşısında zorlanmışlar, yine de sürprize izin vermeden 107-113 ile kazanmışlardı. Green dışında eksikleri yok.

Jazz ise son 3 maçını üst üste kaybettiler, işler yolunda değil. 29 galibiyette kaldılar ve play-in potası ile aralarındaki fark 7 galibiyet oldu, üstelik bir maçları da fazla… Deplasman karneleri ise tam bir kara delik, üst üste 8 maçlarını kaybettiler! Son olarak konferansın zirve ekiplerinden Thunder’a direnseler de 12 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar. Clarkson ve Collins gibi iki önemli siahlarını bu maçta kullanamayacaklar. 

İki takım arasında net bir siklet farkı ve bunun temel nedeni de Dallas’ın hem Doncic hem de Irving gibi iki süper yıldıza birden sahip olmasının getirdiği lükse! Bu maçta evlerinde olmanın da avantajını kullanarak rakibe net bir üstünlük kuracaklarını, dirençlerini en geç üçüncü çeyrekte kıracaklarını düşünüyorum. Tam kadro olsa bile Dallas’a kafa tutamayacağını düşündüğüm Jazz’ın Clarkson ve Collins yokken bana göre şansı yok. 

İddaa Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini 23.04.24

NBA Doğu Konferansı play-off ilk tur serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da …