Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Güney Sudan – Porto Riko İddaa Tahmini 26.08.23

Güney Sudan – Porto Riko İddaa Tahmini 26.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası B grubu ilk maçında Güney Sudan Cumartesi günü saat 11:00’da Porto Riko ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 158.5 olarak açıklamışlar.

Güney Sudan tarihinde ilk kez Dünya Kupası sahnesine çıkacak ve elbette tecrübesizlik onların canını sıkacaktır. Ancak hazırlık döneminde de izlediğimiz üzere gayet dişli ve hafife alınmaması gereken bir takım olacak sahada. Son sınavlarında Ürdün’e karşı hücumda patlama yaşamışlar, 82-91 ile kazanmışlardı. Devşirme Carlik Jones, eski Fenerbahçeli Shayok ve NBA oyuncusu Wenyen Gabriel eski NBA oyuncusu koç Ivey’nin en güvendiği isimler olacak.

Porto Riko ise yıllardır olduğu gibi yine burada, basketbol platformunun zirvesinde ve artık bir seviye daha atlayarak grup aşamasını geçmek istiyorlar. Hazırlık maçlarında ise bildiğimiz, alıştığımız tempolu oynayan takımı gördük ve savunmaları yine yumuşaktı. Son 3 maçlarından iksiinde bizlere 185 ve 173 sayı izletmişlerdi! Kadrolarına baktığımızda tecrübeli Holland, eski dost Pineiro, Conditt, Ortiz ve dinamik guardlar Jordan Howard, Thompson kardeşler, Waters öne çıkıyorlar.

Açıkçası tam olarak denk güçlerin mücadelesini izleyeceğiz. İki takımın da kazanabileceği bir maç olacak bana göre. Porto Riko’nun da çok tecrübeli oyuncuları yok, bu nedenle de Sudan’a bu alanda üstünlük kuramazlar. İki takımın da son hazırlık maçlarında tempoyu forse ettiklerini ve üretimde sorun yaşamadıklarını gördük. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. Bir tarafta Jones, Shayok, Gabriel, diğer tarafta Howards, Waters, Pineiro skor yükünü çekeceklerdir ve karşılıklı olarak 80 baremini geçmeleri bence sürpriz olmaz. 

İddaa Oranı: ÜST (158.5) – 1.46
intobet Oranı: ÜST (158.5) – 1.57
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …