Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Jordan ve NBA Oyuncuları Trump’a Karşı Lebron’un Yanında

Jordan ve NBA Oyuncuları Trump’a Karşı Lebron’un Yanında

NBA camiası ile Donald Trump’ın anlaşmazlığında yeni perde açıldı.

LeBron James, CNN’den Lemon ile yaptığı röportajda memleketi Akron’da başlattığı I PROMISE isimli okul projesi ile ilgili konuşmuş ve röportaj sırasında da Trump’ın sporu ve sporcuları siyasi çıkarlar uğruna ülkeyi bölmek için kullandığını söylemişti. Bunun üzerine de Trump işin içine Michael Jordan’ı dahil eden açıklamalarda bulunmuştu.

Detaylar için TIKLAYINIZ.

Bunun üzerine NBC News’den Geoff Bennett’a konuşan Michael Jordan, “LeBron’ı destekliyorum. İçinde bulunduğu topluluk için muhteşem bir iş yapıyor,” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Trump’ın tepkisine tek yanıt Jordan’dan gelmedi. Majesteleri dışında birçok NBA oyuncusu da Başkan Trump’ın sözlerine tepki gösterdi.

Washington Wizards‘lı Bradley Beal, Donald Trump’tan bıktığını dile getiren mesajını paylaşmış, NBA macerasını geride bırakan Matt Barnes ise şunları kaydetti:

“Trump’ın tweeti beni akıl almayacak ölçüde sinirlendirdi. İleride çocuklarımın kendi alanlarında başarılı iki Afro-Amerikalının görüşlerinize katılmadıkları için ‘aptal’ olarak adlandırıldığı bir dünyada büyümelerini istemiyorum. LeBron, yaptıkları için bu hafta takdir edilmeliydi, kendisine hakaret edilmemeliydi.”

Minnesota Timberwolves‘un pivotu Karl-Anthony Towns da Trump’ı başka skandallar olmasına rağmen bir insanın kendi memleketindeki çocukların eğitimi için yaptığı projeyi tanıtmak üzere verdiği röportajdan ötürü endişelenmekle suçladı ve ‘Lanet çeneni kapat! Twitter’a parmaklarınla bir şeyler yazmayı bırak da ülkemiz için kalemle bir şeyler hallet’ tepkisini gösterdi.

2017-18 sezonunda Yılın Çaylağı ödülü için yarışı ikinci sırada tamamlayan Donovan Mitchell da Trump’a tepki gösteren bir başka isim oldu:

“Küçük çocuklar böyle salakça tweetleri görüp de bunların normal olduğunu sanarak büyüdükleri için üzgünüm. Diğer her şeyi boşver de Donald, çocuklar için, geleceğimiz için kötü örnek oluyorsun.”

James, 2017 Eylül ayında ise Trump’a en hafif karşılığıyla “hergele/aylak” anlamlarına gelen bir ifade ile seslenmiş ve Beyaz Saray’a yapılacak ziyaretlerin Trump göreve gelene kadar onurlu olduğunu ama artık öyle olmadığını ifade etmişti.

Kaynak: EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir