Güncel
Anasayfa / Afyon Belediyespor / RESMİ: Afyon Tecrübeli Oyun Kurucu ile İmzaladı

RESMİ: Afyon Tecrübeli Oyun Kurucu ile İmzaladı

Sizlere 31 Temmuz’da ilettiğim transfer ligimizin yeni takımı Afyon Belediyespor tarafından da resmi olarak açıklandı. Son olarak Muratbey Uşak‘da izlemiş olduğumuz tecrübeli oyun kurucu Earl Calloway ile anlaştılar.

Son üç sezonunu Gaziantep Basketbol, İstanbul BBSK ve Muratbey Uşak’ta geçiren 1983 doğumlu, 1.91 boyundaki deneyimli oyun kurucu geçen sezon ortalama 30.4 dk parkede kalırken, 9.4 sayı, 3.6 ribaund, 5.3 asist istatistikleri tutturmuştu.

Calloway aslında kariyeri boyunca skor yükünü sırtlayan bir isim olmadı, genelde organizasyon yönü kuvvetli bir guard. Ama gerektiğinde ve gününde olup ritmini yakaladığında da tehlikeli bir skorere dönüşebiliyor. Geçtiğimiz sezon bunu Uşak’da da zaman zaman görmüştük. Ancak bir kez daha gördük ki Uşak da olduğu gibi onu bir numaralı skor opsiyonu yapmaya çok fazla zorlarsanız, hem savunmaya artık gücü kalmıyor hem de verimi oldukça düşüyor. Afyon aynı hataya düşmeyip sürelerini de 20 dakikalarda ayarlayabilip onu dinlendirebilirse çok faydalı bir hamle yapmış olacağını söyleyebiliriz rahatlıkla.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir