Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / ABD – Karadağ İddaa Tahmini 01.09.23

ABD – Karadağ İddaa Tahmini 01.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası son 16 turu J grubu ilk maçında ABD Cuma günü saat 11:40’da Karadağ ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ABD’nin limitini 101.5 olarak açıklamışlar.

Böyle turnuvalarda elbette ABD her zaman favori konumunda. Buraya süper yıldızlardan oluşan bir kadroyla gelmediler. Henüz NBA’de yıldız apoletini yeni almış ya da almak üzere olan, genç bir kadroyla geldiler. Ancak özellikle Edwards, Reaves, Brunson üçlüsü çoğu maçta kalite farklarını net olarak gösterdiler. Atletizm ve fiziksel üstünlüğün yanı sıra yetenek seviyesi de diğer takımlara göre gerçekten çok yukarıda. İlk turda üçte üç yaparken Yunanistan potasında da tam 109 sayı bıraktıklarını unutmayalım!

Karadağ ilk turda beklentileri karşılamış bir takım. Vucevic ve arkadaşları 2 kıta dışı takım Mısır ve Meksika’yı beklendiği gibi zorlanmadan geçmişlerdi. Ancak grubun favorisi konumundaki Litvanya karşısında özellikle savunmada sınıfta kalmışlar ve potalarında 91 sayı görerek tam 20 sayı farkla hezimete uğramışlardı. Dolayısıyla ilk ciddi sınavlarında savunmada konusunda tehlike çanlarının çaldığının altını çizelim yeniden. 

İki takım arasında ciddi bir seviye farkı var. ABD’nin temposu bir başka seviyede ve Karadağ’ın Litvanya karşısında da bu alanda zorlandığını, savunmada direncinin çabuk kıralabildiğini görmüştük. ABD karşısında Vucevic, Simonovic, Dubljevic gibi uzunlarını pota altında verimli kullanarak belki üretimde sorun yaşamayabilirler ama Edwards, Reaves, Brunson gibi etkili kısaları durdurabileceklerini, hatta yavaşlatabileceklerini düşünmüyorum… ABD’nin bir kez daha 100 baremini geçerek kazanmasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (101.5) – 1.45
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (101.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Breogan – Baskonia İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftasında Breogan Pazar günü saat 18:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa …