Anasayfa / Genel / Alba Berlin Tubingen Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 8 Nisan 2017

Alba Berlin Tubingen Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 8 Nisan 2017

8 Nisan Cumartesi günü saat 19:00’da başlayacak Almanya BBL Ligi mücadelesinde ilk 4 şansını devam ettiren Alba Berlin, ligin orta şekerli takımlarından Tübingen’i ağırlayacak. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da deplasman takımı lehine 12.0 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 160.5 olarak set edilmiş. İddaa’da 690 koduyla açılan maçta deplasman takımı lehine 12.5 handikap açılırken toplam sayı limiti de 158.5 olarak set edilmiş.

Koç Ahmet Çakı’nın takımı 17 galibiyetle 5.sırada ve 4.sıradaki Bayreuth’u 2 maç geriden takip ediyor. Son haftalarda inişli çıkışlı bir performans sergiliyorlar, evlerinde kazanıyorlar sorun yok ama nispeten kolay deplasmanları dahi kaybediyorlar. Özellikle geçen hafta Oldenburg deplasmanında aldıkları farklı galibiyet moralleri de bozdu, toparlanmaya ve nefes almaya ihtiyaçları var acilen. Sezon boyu olduğu gibi bu maçta da iki Yugoslav ekolü oyuncusu Bosnalı uzun Kikanovic ve Sırp guard Milosavljevic Alba Berlin’in en önemli  kozları olacaklar. Tabi yeni transfer Robinson’ın da takıma ısınmaya başladığını ve özellikle takımın hücum ritmine artı skor potansiyeline önemli bir katkı yapacağını da belirtmem lazım. BBL’de ortalama 82 sayı atıyorlar ve bu alanda 6.sıradalar. İşin savunma tarafında da ligin orta şekerli takımlarından biri Berlin temsilcisi, 80 sayı görüyorlar potalarında maç başına. Son 4 maçlarından 2 tanesinde 158.5 baremi aşılırken bir tanesinde de 158 sayıda kalındı.

Tübingen Alman basketbol liginin orta şekerli takımlarından biri, 9 galibiyetli Bremerhaven ile birlikte 14.sırayı paylaşıyorlar ve düşme potasındaki en yakın rakipleri Braunschweig ile de aralarına 5 maçlık bir set çekmiş durumdalar. Ama aynı şekilde play-off resminden de 5 maç uzaktalar yani pek amaçları kalmadı sezonun geri kalanı için. Takımda direksiyonda olan isim tecrübeli oyun kurucu Jared Jordan. 2 numaralı pozisyonda görev alan ve yüksek üç sayı yüzdesi ile oynayan Barry Stewart takımın en dikkat çeken isimlerinden biri. Julian Washburn de pota altındaki en önemli silahları konumunda. Hücum silahları kısıtlı olan Tubingen maç başına 76 sayı bulabiliyor ve bu alanda ligdeki takımlar arasında 15.sırada. İşin savunma tarafında da ligin vasat takımlarından biriler, maç başına 82 sayı görüyorlar potalarında. Deplasmanda oynadıkları son 3 maçta da 158.5 sayı baremi aşıldı.

Alba Berlin tempo bulduğu zaman yüksek skorlara ulaşabilen, çeşitli hücum silahları olan bir takım. Robinson’ın da takıma katılmasıyla daha rahat tempo bulacaklardır. Savunmada problem yaşayan Tubingen’in onları durdurabileceğini zannetmiyorum. Ama onlar da Amerikalı skorerleri ile atarak maçta kalmaya çalışacaklardır ki bu durum da maçı üste götürür.

İddaa Oranı: Üst (158.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Üst (160.5) / 1.90Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir