Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini 14.11.23

Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini 14.11.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Boston Celtics Salı günü saat 03:30’da New York Knicks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad ev sahibinin limitini 113.5 olarak açıklamışlar. 

Boston son 2 maçını kazanarak çıkışa geçti ve 7 galibiyete ulaştı, lider Sixers’ı yakından takibi sürdürüyorlar. Bu maçlarda Nets’e 121 sayı ve Raptors’a ise 117 sayı gönderdiler. Hücumda ne kadar etkili olduklarını gördük. Son maçta evlerinde oynamanın da avantajıyla tempoyu ne kadar yükseltebildiklerini, ne kadar verimli olabildiklerini gördük. O maçta Brown 29 sayı, 5 ribaund, Tatum 27 sayı, 5 ribaund ve Porzingis 21 sayı, 7 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. Bu maçta önemli bir eksikleri yok. 

Knicks ise son dönemin formda ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede 5. galibiyetlerini elde ettiler. Son 5 maçlarına baktığımızda 3 tanesinde 123, 120 ve 110 sayı yemişlerdi. Özetle savunmada işlerin yolunda gitmediği bir gerçek. Ellerinde Barrett, Randle, Brunson gibi etkili silahların yanında Quickley gibi değerli bir x-faktör de var. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok. 

Boston, kağıt üstünde konferansın zirve adaylarından biri ki bunu sahaya da yansıttılar şuana kadar. Yaz döneminde takaslarla beraber Porzingis ve Holiday’i de kadroya kattılar, Brown ve Tatum liderliğinde fark yaratmaya devam ediyorlar. Knicks sağı solu belli olmayan istikrarsız bir takım, bu zor deplasmanda da direnebilirler ama bunu savunma tarafında yapabileceklerini düşünmüyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (113.5) – 1.47
Betroad Oranı: EvSahibi ÜST (113.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz İddaa Tahmini 01.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Minnesota Timberwolves Cuma günü saat 04:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem …