Anasayfa / Alba Berlin / Braunschweig – Alba Berlin İddaa Tahmini 28.04.24

Braunschweig – Alba Berlin İddaa Tahmini 28.04.24

Almanya easyCredit BBL 30. hafta mücadelesinde Braunschweig Pazar günü saat 16:30’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Betroad ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Braunschweig son 5 maçından 4 tanesini kaybetti ve 12 galibiyette kaldı. Düşme hattıyla alakaları olmadığı için kafaları raat ama bu sonuçlarla beraber play-in potasından da 2 adım uzaklaştılar ve kalan 4 maçta bunu kapatmaları zor olacak, kazanmaya devam etmelerinin yanı sıra Hamburg ve Bamberg’in de bolca hata yapması gerekecek… Evlerindeki son maçlarında alt sıra ekiplerinden Crailsheim’ı 98-88 ile geçmeyi başarmışlardı.

Alba son dönemin formda takımlarından birisi. Son 5 maçlarını üst üste kazandılar ve 23 galibiyete ulaştılar, ezeli rakipleri Bayern ile beraber liderlik koltuğunu paylaşıyorlar. Son 2 deplasman maçlarına baktığımızda ise ligin vasat ekipleriyle karşılaştıklarını gördük, sırasıyla Mitteldeutscher’i 9 sayı ve Hamburg’u ise 8 sayı farkla geçmişlerdi. Geçen hafta ise konuk ettikleri bir diğer aynı kalibredeki rakip Rostock’u 17 sayı farkla ezip geçmişlerdi.

Alba her ne kadar puan tablosunu son sırada bitirse de bir Euroleague takımı. Ellerinde BBL seviyesinin üstünde olan bir kadro var ve normal şartlarda Bayern dışında kimseye yenilmemeleri gerekli. Nitekim Euroleague defteri kapandığından beri de bu durumu görmeye başladık. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen maçın ağır favorisi konumundalar ve son dönemde formsuz olan, düşme tehlikesi kalmadığı için de kafası rahat olan Braunschweig’ın onlara fazla zorlu çıkaracağını düşünmüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.44
Betroad Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …