Anasayfa / Genel / Cavs – Raptors Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 4 Mayıs 2017

Cavs – Raptors Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 4 Mayıs 2017

 

Cavs - Raptors Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 4 Mayıs 2017
Cavs – Raptors Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 4 Mayıs 2017

Nba Playoff 2.tur mücadelesinde 4 Mayıs Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece saat 02.00’de Toronto Raptors Quicken Loans Arena’da Cleveland‘a konuk oluyor.

İddaa’da 794 koduyla açılan maçta handikap 7.5 olarak belirlenmişken toplam sayı limiti ise 213.5 olarak belirlenmiş durumda. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da da handikap 7.5 toplam sayı limiti ise 213.5 olarak belirlenmiş.

Playoff’ta Cavs bir başka!

İki gece önce serinin ilk maçının ilk çeyreğinde Cavs fırtınası gördük, İndiana’yı 4-0 ile geçmenin verdiği dinlenme ve hazırlanma avantajını çok iyi kullanmışlar. Takım sezon ortasından bu yana gelen istikrarsız performansını playoff sahnesine girer girmez bir kenara bıraktı ve o bildiğimiz geçen seneki şampiyon takımı bize ufakta olsa gösterdi. 2015’ten beridir Quicken Loans Arena’da oynadıkları maçlarda 16-1 gibi muazzam bir istatistikleri var. Öte yandan konuşulması gereken en önemli şeye geleyim ve bunun için her hangi bir şaşalı cümle kurmaya gerek yok, Lebron James. James kariyerinin en olgun ve harika basketbolunu oynuyor, istatistiklerini acayip seviyelere çekti. Playoff’lara çok iyi girdi ve bir yüzük daha kazanabilmek adına çok istekli. Bu sene playoff’ta oynadığı  5 maçta rakamları muazzam (33.2 sayı 9.8 reb 8 asist) En büyük yardımcıları ise Kyrie Irving ve Kevin Love. Irving bu sene playoff’larda 25 sayı ortalaması tutturmuş durumda, Love ise hala beklenenin altında belki ama yine de sezon içindeki aşırı dağınık halinden biraz toparlanışa geçmiş gibi. Kısacası zaten evinde yıkması güç olan Cavs’i bir de bu harika performanslar karşısında devirebilmek çok zor. Başta Kyle Korver olmak üzere bench’te ise keskin şutörler ateş etmek için bekliyorlar ve oyuna girdiklerinde ciddi fayda sağlıyorlar.

Sorun Raptors’ın kapasitesinde!

Kağıt üzerinde fena olmayan bir Toronto var. Geçen seneye göre değiştirdikleri veya geliştirdiklerini düşündükleri bir kadro yapısı var. Demar Derozan takımın esas oğlanı ve hücumda eline bakılan ve üstüne oyunların çizildiği isim ancak o savunulduğunda ortada sorumluluk alacak adamlar bunu ne kadar başarabiliyorlar? Kyle Lowry sakatlıktan döndükten sonra bir türlü eski verimliliğini bulamadı, kötü şut yüzdeleri ve takımı hücumda ne kadar yönetebildiği bence soru işareti. Bu seviyelerde zaman zaman şapkadan tavşan çıkarmak gerekiyor ama maalesef göremiyoruz. Derozan bu sene playoff’ta oynanılan 7 maçta 22.9 sayı ortalaması, Lowry ise 7 maçta 15.1 sayı ortalaması ile oynamakta. Bunlar çok yetersiz rakamlar. Bu iki kalbur üstü oyuncudan hariç geri kalanlara baktığımızda başarıyı getirebilecek bir yapıyı ben göremiyorum.

Kısacası bu seride Toronto’nun işi çok ama çok zor, Kanada’da 1 maç kazanırlar ve seri 4-1 sonlanır diye düşünmekteyim. Bu maç özelinde tüm bu düşüncelerimin ışığında görüşüm ilk yarıdan Cavs’in öne geçeceği ve Kanada’ya 2-0 gidileceği yönünde.

İddaa Tahmini

İddaa Oranı: IY-MS 1/1 (3.5/7.5) / 2.25

Bets10 Oranı: IY-MS 1/1 / 1.66Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir