Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Crailsheim Merlins – Ratiopharm Ulm İddaa Tahmini 27.04.24

Crailsheim Merlins – Ratiopharm Ulm İddaa Tahmini 27.04.24

Almanya easyCredit BBL 30. hafta mücadelesinde Crailsheim Merlins Cumartesi günü saat 21:00’da Ratiopharm Ulm ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın limitini 90.5 olarak açıklamışken Hovarda ise limiti 91.5 olarak belirlemiş.

Merlins ligin düşme adaylarından birisi konumunda. Evet son 3 maçlarından ikisini kazandılar ama buna rağmen 7 galibiyetle 18 takım arasında 17. sırada yer alıyorlar. İyi haber ise düşme hattından kurtulabilmek için en yakın rakipleri ile aralarında sadece 1 galibiyetlik fark var ve 1 maçları da eksik. Bu maçı sürpriz yapıp kazanabilirlerse herşey güzel olabilir onlar adına. Evlerindeki son 2 maçlarını kazandıklarını görmüştük ama bu savunmada yumuşak kaldıkları gerçeğini değiştirmedi, Vechta’dan 93 sayı ve Bonn’dan 89 sayı yemişlerdi. 

Son şampiyon Ulm bu sezon zirve yarışından uzak kaldı. Evet son 5 maçlarını üst üste kazandılar ve çok formdalar ama bu onların 20 galibiyete ulaşmalarını sağladı, ilk 3 yarışından 4 galibiyet uzaktalar. Ayrıca alttan gelen 5. sıradaki Wurzburg’un da onlar gibi 20 galibiyet topladığını belirtelim, yani ilk 4 sıradaki yerleri de garanti değil. Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 2 maçlarını kazanırken hücumdaki etkinlikleri ile dikkat çekmişlerdi, Ludwigsburg’a 94 sayı ve Rostock’a ise 96 sayı göndermişlerdi. 

Elbette iki takım arasında bir siklet farkı var. Merlins sonuçta düşme adaylarından biri ve Ulm da güçlü ilk 4 adaylarından birisi. İki takımın da hedefleri devam ediyor, bu nedenle de maça yüksek konsantrasyonla çıkacaklar. Güç farkını düşündüğümüzde Ulm favori ama Merlins’in son dönemde direncini arttırdığını biliyoruz, bu nedenle de taraf ya da handikap riskine girmektense tercihimi Merlins’in yumuşak savunmasına ve Ulm’un hücum gücüne güvenerek onlar için açılan baremden üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (90.5) – 1.43
Hovarda Oranı: Deplasman ÜST (91.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …