Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Dominik Cumhuriyeti – Filipinler İddaa Tahmini 25.08.23

Dominik Cumhuriyeti – Filipinler İddaa Tahmini 25.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası A grubu ilk maçında Dominik Cumhuriyeti grubun ev sahibi Filipinler ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet Filipinler lehine 9.5 handikap belirlemişler.

Dominik normal şartlarda dişli diyebileceğimiz ama potansiyeli belli olan bir takımdı. Artık kadrolarında bir NBA yıldızı, Karl-Anthony Towns olduğu için seviye atladılar ve büyük takımlara kafa tutabilecek, sürpriz potansiyeline sahip takım konumundalar. Öyle ki yıldız uzunun oynadığı son 2 hazırlık maçında madalya adaylarından Kanada’yı 6 sayı farkla geçerken, son şampiyon İspanya’ya da iyi direnmişler ama 9 sayı farkla kaybetmişlerdi. 

Filipinler ise bu grubun ev sahibi ve onlar da kadrolarını bir NBA yıldızı olan Jordan Clarkson ile güçlendirdiler. Ancak onun etrafındaki kadro bu seviyelerde fark yaratabilecek isimlerden oluşmuyor. Nitekim son 2 hazırlık maçlarında oynadığı maçta Karadağ’dan 15 sayı fark yerken, oyamadığı maçta ise Meksika’ya 7 sayı farkla kaybetmişlerdi. Fajardo, Ramos, Sotto, Ravena kardeşler ona destek olmaya çalışacaklar turnuva boyunca. 

Dominik’in elinde Towns’un olması elbette büyük bir güç getiriyor. Ama onun haricinde de bu seviyelerde tecrübeleriyle fark yaratabilecek Liz, Vargas, Solano, Delgado gibi isimlerin yanı sıra yeni jenerasyon giyebileceğimiz Feliz, Montero, Figueroa, Quinones gibi silahlar da var. Dolayısıyla Filipinler’den genel anlamda, sadece Towns’u düşünerek değil, daha derin ve iyi bir kadroya sahipler. Bu farkı da ilk maçta sahaya koyacaklarını, net bir galibiyet alacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.61
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA Yaz Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 21.07.24

NBA Yaz Ligi yarı final maçında Memphis Grizzlies Pazar günü saat 21:00’da Los Angeles Clippers …