Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Joventut Badalona İddaa Tahmini 24.09.23

FC Barcelona – Joventut Badalona İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftasında FC Barcelona Pazar günü saat 19:30’da Joventut Badalona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Koç Grimau’yu göreve getiren Barça, yaz dönemini hareketli geçiren ekiplerden birisi oldu. Birçok yabancı ve tecrübeli oyuncu ile yollar ayrılırken, yerli oyunculara daha fazla yatırım yapıldığı dikkatlerden kaçmadı. Yenilenmiş kadrolarıyla ilk ciddi sınavlarını Süper Kupa’da ezeli rakipleri Real Madrid karşısında verdiler ama savunmada sınıfta kaldıkları için 80-90 ile farklı kaybettiler. O maçta Laprovittola 27 sayı, 5 asist ve Satoransky 14 sayı, 4 asist ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimlerdi.

Koç Duran ile yola devam eden Badalona ise hem Endesa hem de EuroCup’da ilk 4 yarışında dahil olabilmek hedefleriyle kadrosunu güçlendirmeye çalıştı. Andrew Andrews, Brodzianksy, Onuaku, Vives, Tomic, Ribas, DeShaun Thomas ve Andres Feliz takımın öne çıkması beklenen silahları konumundalar. Son hazırlık maçlarında ligin yeni takımlarından Andorra karşısında zorlanmamışlar ve hücumda etkili olarak 90-105’lik farklı bir skorla kazanmayı bilmişlerdi.

Her ne kadar bu Katalan derbisi olsa da bir tarafın çok ağır bastığı bir karşılaşma kuşkusuz. Barça rakibinden hem bütçe hem de kadro kalitesi olarak bir değil, birkaç basamak yukarıda. Yenilenmiş kadroları ile zaman zaman adaptasyon sorunıu yaşayabilirler ama bu maçta taraftarları önünde açılışı galibiyetle yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorlar, ekstra motive olacaklarını düşünüyorum. Willy, Laprovittola, Satoransky, Vesely, Kalinic, Parker, Jokubaitis gibi silahların liderliğinde sorun yaşamadan, handikapı aşarak kazanmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.51
intobet Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …