Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 1 Mayıs 2017

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 1 Mayıs 2017

725 Zenit-Riga Alt (173.5) / 1.70 (iddaa) & Alt (171.5) / 1.86 (Bets10)

Koç Karasev’in liderliğinde Zenit Eurocup’a erken veda etmenin ve rakiplerine nazaran sadece tek kulvarda mücadele etmesinin avantajını kaliteli kadrosu ile iyi kullanarak normal sezonu 2.sırada bitirdi. Sezon boyunca sadece 3 kere yenilen Zenit normal sezonda rakip potalara ortalama 91 sayı gönderdi ve bu alanda 2.sıradalardı. İşin savunma tarafında da ligin elit takımları arasında yer aldılar, maç başına 80 sayı yediler ve bu alanda da 4.sıradalar. Letonya temsilcisi VEF Riga sınırlı bütçesi ve mütevazi kadrosu ile VTB ligde iyi iş çıkardı açıkçası. . İşin hücum tarafında sınırlı bir takımlar ve maç başına 77 sayı attılar sadece. Savunmada ise lig ortalamalarından daha iyi daha sert bir takımlar, maç başına 82 sayı görüyorlar potalarında.  Zenit üst düzey bir hücum takımı olduğu kadar zaman zaman takım savunmasını da bu seviyelere taşıyabilen, sert oynamayı da bilen bir takım. VEF Riga’da özellikle kendinden güçlü takımlara karşı tempoyu iyice aşağı çekip rakiplerinin top kullanma sayılarını azaltmak ve onları yarı saha basketboluna çekmek isteyen bir takım. Eşleşmenin ilk maçında takımların biraz birbirlerini tartacağını ve bu kadar yüksek skorlar görmeyeceğimizi düşünüyorum.

732 Ulm-Tubingen Alt (162.5) / 1.70 (iddaa) & Alt (160.0) / 1.91 (Bets10)

Koç Leibenath’ın takımı halen bir peri masalının içerisinde, şuanda 30 galibiyetle ligin zirvesindeler ve en yakın rakipleri Brose Bamberg’e maç fazlalarıyla birlikte 2 maç üstünlük kurmuş durumdalar. Ulm bu sezon rakip potalara ortalama 89 sayı bıraktı ve bu alanda da ligin zirvesinde yer alıyorlar. İşin savunma tarafında ise elit takımlar arasındalar, ortalama 76 sayı yiyorlar ve tabloda 4.sıradalar. Son 5 maçlarından 4 tanesinde de 160 sayı baremi aşılmadı.  Tubingen 8 galibiyetle 15.sırada yer alıyor ve bitime 2 maç kala düşmemeyi garantilediler, sezonun hedefini gerçekleştirmiş oldular. Bu sezon ortalama 76 sayı bulabildiler ki bu alanda ligin vasat takımlarından biriler, 15.sıradalar. Savunmada bir tık daha iyi olsalar da ortalamaların altında bir takımlar, maç başına 82 sayı yiyorlar ve 11.sıradalar. Son 3 maçlarından ikisinde 160 sayı baremi aşılmadı. Ulm evinde sert savunma yapan ve tempoyu düşürüp topun değerini iyi bilen sistemiyle rakiplerine ekstra sayı şansı artı koşma fırsatı vermeyen bir takım. Ligin en kötü hücum takımlarından biri olan Tubingen’in bu savunma karşısında tamamen dağılacağını ve onların 70 sayıları zor bulması ile beraber maçın alta gideceğini düşünüyorum.

729 Bremerhaven-Rasta Vechta MS1 (-8.5) / 1.70 (iddaa) & MS1 (-9.0) / 1.90 (Bets10)

Koç Machowski’nin ekibi 11 galibiyetli Wurzburg ile birlikte 14.sırada yer alıyor ve ligin orta şekerli takımlarından biri konumundalar. Bu sezon evlerinde fena iş çıkarmıyorlar, 16 maçtan 9 galibiyet elde etmeyi başardılar ki son olarak 2 hafta önce Alba Berlin’i de 8 farkla yenmeyi başarmışlardı. Evlerindeki son 4 maçı da kazanan Bremerhaven bu maçlarda rakiplerine ortalama 9 farklık bir üstünlük sağladı. Ligin en kötü takımlarından biri olan koç Spradley yönetimindeki Rasta Vechta 32 maçta sadece 3 galibiyet alabildi ve bitime 2 maçları kalmışken düşmeyi garantilediler.  Deplasmanda kaybettikleri son 5 maçta da rakiplerinden ortalama 14 fark yemişlerdi. İki takımın da ligde iddiası kalmadı ama Bremerhaven kendi sahasında kendi taraftarı önünde son maçlarda olduğu gibi hata yapmayacaktır. Kadro kaliteleri ve ligde kalmayı başararak hedefe ulaşmanın verdiği moralle zayıf rakiplerini handikapı aşarak, yani çift haneli farklarla geçeceklerini düşünüyorum.

725 Le Portel-Gravelines Alt (151.5) / 1.70 (iddaa) & Alt (151.5) / 1.90 (Bets10)

Koç Girard’ın ekibi şuanda 15 galibiyetli Asvel ve bu maçtaki rakibi Gravelines ile birlikte 7.sırada.  İşin hücum tarafında Fransa ProA’nın vasat takımlarından biriler, maç başına 73 sayı bulabiliyorlar. Savunmada ise en iyi 2. takım konumundalar, ortalama 71 sayı görüyorlar potalarında. Son 10 maçlarından 9 tanesinde de 151 sayı baremi aşılmadı. Gravelines bu maçtaki rakibi Le Portel ve Asvel ile birlikte 7.sırayı paylaşıyor. Bu sezon ortalama 79 sayı atıyorlar ki bu alanda en iyi 5.takım konumundalar. Ama savunmada ligin en kötü takımlarından biri Gravelines, ortalama 79 sayı görüyorlar potalarında.  İki takım için de play-off yolunda çok kritik bir maç. Ev sahibi Le Portel sert savunması ile her takımı düşük skorlarda tutan, yarı saha basketbolunu benimsemiş bir takım. Deplasmanda olan ve bu zorlu maçın stresini yaşayacak Gravelines’da da hücum silahlarının aksayabileceğini düşünüyorum. Sert ve çekişmeli bir maç bizleri bekliyor, alt seçeneği değerlendirilebilir.

İddaa Oranı: 8.35

Bets10 Oranı: 12.82Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir