Anasayfa / Genel / San Antonio Spurs Houston Rockets Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 2 Mayıs 2017

San Antonio Spurs Houston Rockets Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 2 Mayıs 2017

Nba’in en tecrübeli ve kurt hocaları olan Popovich ve D’Antoni yeniden karşı karşıya. Önceki senelerde bize çok güzel seriler izleten Spurs-Suns eşleşmelerini özlemiştik. Bir tarafta Suns modelini tekrardan uygulayan ve gerçekten iyi sonuç alan D’Antoni ‘nin Houston’ı diğer tarafta Popovich’in klasikleşmiş bir yapıtı olan hanedan Spurs. Seriye şöyle ufak bir bakış atacak olursak, Spurs saha avantajına sahip olan taraf çünkü sezon içinde 3-1 üstünlük kurdular ve bu 4 maçta ortalama 207.5 sayı çıktı maçlarda. Bu seri aynı zamanda Nba’in Mvp yarışındaki en önemli 5 oyuncusundan ikisini karşı karşıya getiriyor. Kawhi Leonard ve James Harden. Son dönemde büyük rekabet içerisindeler, Harden durdurulamıyor, Kawhi ise durdurulamayanları durdurmakla ünlü. Harden’ı son yıllarda en rahatsız eden savunmacı Kawhi. Ancak bu sene Kawhi o savunmacı kimliğinden ödün vererek biraz daha takımı hücumda sürükleyen ve maç kazandıran bir süperstar’a doğru dönüştü. Bunu sezon içinde oynanan 4 maçta Harden’ın tutturduğu ortalamadan da anlayabiliyoruz (29.8 sayı 11.8 asist 9 reb) Coach Popovic de onu hücumda daha diri tutabilmek adına Harden savunmasına Danny Green’i verdi bu sene çoğunlukla.

İki takımın da iyi yaptıkları şeyler var ve bunları hakkıyla yaptıklarında istedikleri sonuçları çok kolay alıyorlar. Örneğin: Houston hücumda Harden önderliğinde yoğun pas trafiği neticesinde şutlarıyla ekipleri çok zor duruma sokuyor ve gününde olduğu zaman takımı tutmak mümkün olmuyor. Spurs ise biraz daha zıt bu konuda, değişen basketbolda aslında Popovich de biraz kimlik değiştirdi, daha fazla hızlı hücum ve tempo yapmak veya Kawhi üzerinden isolation oyunları oynamak gibi. Aslında bu seneye kadar pek görmediğimiz şeyler bunlar. Coach Popovich çok özel bir adam ve bu değişikliklerin meyvesini de sezon içinde aldı, takımı hem savunmayı iyi yapıyor hem de hücumu. Ayrıca takımın starı Kawhi sezon içinde 4 maçta (28.5 sayı 5 reb 3 top çalma) çok iyi istatistikler yakaladı Houston’a karşı.

Bu Batman vs. Superman filmi gibi görünen seride yan roller de şüphesiz çok belirleyici olacak. Houston’da şutörler bitmiyor, bench’te iki tane adeta ateş eden iki muhteşem şutör var L.Williams ve E.Gordon. Sonuç için bu ikilinin katkıları son derece önemli. Spurs’te ise Kawhi dışında en önemli oyuncu bence “buraların adamı” olan yaşlı kurt Tony Parker. Sezon içinde ortalarda pek yoktu ama Memphis serisinde ön plana çıktı ve hala bitmediğini gösterdi (16.3 sayı ile geçti seriyi). Neticede saha avantajı Spurs tarafında ve mutlaka saha avantajını kaybetmemek isteyeceklerdir. Ama açıkçası Houston’nın AT&T Center’da maç kazanması da bana çok uzak bir fikir olarak durmuyor. Serinin ilk maçında taraf bahsinden çok toplam sayı baremine yönelme taraftarıyım. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da Alt/Üst baremi 213 olarak belirlenmiş. Yukarıda da belirttim gibi sezon içinde oynanan 4 maçta sayı ortalaması 207.5 sayı, playoff etkisiyle daha da kısır bir skor bekliyorum ve Alt seçeneğini değerli buluyorum.

İddaa Oranı: Alt (215.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Alt (213) / 1.92Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir