Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 21 Nisan 2017

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 21 Nisan 2017

653 Science City Jena-Rasta Vechta Alt (158.5) / 1.70 (iddaa) & Alt (158.0) / 1.90 (Bets10)

Koç Harmsen yönetiminde ligin orta halli takımlarından biri olan Jena şuanda 10 galibiyetle 12.sırada. Takımın en önemli hücum silahı Marcos Knight’ı da Zaragoza’ya kaptırdılar ve vasat olan hücum potansiyelleri iyice düştü. Maç başına 77 sayı bulabilen Jena işin savunma tarafında ise potasında 82 sayı görüyor. Son 4 maçlarından 3 tanesinde de 158 sayı baremi aşılmadı. Koç Spradley’in ekibi bu sezon oynadığı 29 maçtan sadece 2 galibiyet çıkarabildi ve finansal problemlerden dolayı ligden ihrac edilen Phoenix Hagen ile birlikte düşmeyi garantilediklerini söyleyebiliriz. Rakip potalara sadece 74 sayı gönderebiliyorlar ve bu alanda 17.sıradalar. İşin savunm tarafında da kötü durumdalar, ortalama 85 sayı yiyorlar ve bu alanda 16.sıradalar. Son 5 maçlarından birinde 60 sayı barajını, ikisinde de 70 sayı barajını geçemediler. Kalan iki maçta ise 75 sayıya dahi ulaşamadılar. İki takım da aslında savunmada zayıf konumdalar ama hücum performansları daha doğrusu potansiyelleri bu açıkları, zayıflığı değerlendirip yüksek skorlara ulaşabilecek seviyede değil. Jena’nın 80 sayılara çıkabileceğini ama Vechta’nın 70-75 arasında kalacağını düşünüyorum, bu nedenle de alt seçeneği göz kırpıyor bana göre.

966 Olympiakos-Anadolu Efes Üst (152.5) / 1.70 (iddaa) & Üst (153.0) / 1.87 (Bets10)

Yunan temsilcisi ilk maça kötü başlamış olsa da temsilcimiz Anadolu Efes’in özellikle hücumda daha da kötü başlamasını iyi kullanarak ilk dakikalardan itibaren rahat bir maç çıkarmıştı. İşin savunma tarafında temsilcimiz tarafından hiç yıpratılmadılar, zorlanmadılar. Anadolu Efes’in gereksiz aceleci hücumlarından doğan basit savunma ribaundlarını çekerek tempo yaptılar ve skor potansiyellerini de ortalamalarının da üstüne çıkardılar. Temsilcimiz maça hücumda çok dağınık başladı. Neredeyse hiç pas yapmadan potaya gönderilen toplar ve topu boyalı alana indirmememiz hücumda üretkenliğimizi sıfırladı adeta. Heurtel girdikten sonra biraz daha organize bir basketbol oynamaya ve skorumuzu arttırmaya başladık. Ama bu seferde savunmada ciddi açıklar vermeye başladık. Bu maçta da Anadolu Efes cephesinde savunmanın çok ön planda olacağını düşünmüyorum. Aksine tempoyu arttırıp daha kontrollü ama yine çabuk bir şekilde hücum ederek skorlarını 80 sayılara çekmeye çalışacaklar. Ev sahibinin de bu tempodan yine faydalanarak 85 sayılara çıkabileceğini düşünüyorum. Bir kez daha üste giden bir maç izleriz diye ön görüyorum.

964 Real Madrid-Darüşşafaka Doğuş Üst (163.5) / 1.70 (iddaa) & 1.88 (Bets10)

Real Madrid ilk maça kötü bir başlangıç yaptıktan sonra ikinci yarıda Llull liderliğinde önemli bir geri dönüşe imza atarak önce maça ortak olmuş sonra da öne geçmeyi başarmıştı. Son bölümde Anderson’ın faul çizgisinde hata yapması ve temsilcimizin gereksiz yere tempoyu düşürmesi sonucu galibiyete ulaştılar. Tam 21 asistle oynadılar ki sadece 9 top kaybı yaparak da hücumda gerçekten verimli bir maç çıkardılar. Darüşşafaka savunmada beklentilerin üstüne çıkarak iyi iş çıkardı ki Llull ile Ayon dışında diğer parçaları devreye sokmayarak aslında amaçlarına da ulaşmışlardı. Ama yapılan 14 top kaybı ve sadece 10 asist ile hücumları çok fazla birebirlere yıkmaları ile Real savunmasını yeteri kadar çalıştıramadılar. İkinci maçta da hücum performanslarının ön planda olacağını hatta temponun biraz daha yükseleceğini ve takımların hücum verimliliklerinin de artacağını düşünüyorum, bu nedenle üst seçeneğini öneriyorum.

İddaa Oranı: 4.91

Bets10 Oranı: 6.68Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir