Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İspanya – Fildişi Sahilleri İddaa Tahmini 26.08.23

İspanya – Fildişi Sahilleri İddaa Tahmini 26.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası G grubu ilk maçında İspanya Cumartesi günü saat 16:30’da Fildişi Sahilleri ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Afrika ekibinin lehine 21.5 handikap belirlemişler.

İspanya son şampiyon olarak ve hatta Eurobasket’i de kazanmış bir şekilde buraya yüksek moral ve özgüvenle geliyor. Brown ve Rubio’dan yoksun olacaklar belki ama ellerinden Hernangomez kardeşler ve Aldama gibi çok etkili isimler de var. Hazırlık döneminde Fildişi’ne benzer siklette olan Venezüela’ya tam 30 sayı fark atarken, Doncic’e rağmen Slovenya’yı da 20 sayı farkla geçmişlerdi. Son maçta ise Towns’a rağmen Dominik’i 9 sayı farkla geçmeyi bildiler. 

Fildişi ise devşirme Costello, Edi ve Konate gibi önemli isimlerden yoksun olacak bu turnuvada. Üretimde zaten bir takım olarak özellikle Costello’yu çok arayacaklarını düşünüyorum. Nitekim son hazırlık maçlarında turnuvanın ev sahiplerinden biri olan ve aslında kağıt üstünde kendilerinden çok da üstün olmayan Filipinler’e karşı sadece 62 sayıda kalmışlar ve 23 sayı fark yemekten kurtulamamışlardı. 

İki takım arasında net bir seviye farkı var. İspanya son Dünya Şampiyonu olmasının yanı sıra geçen sene Eurobasket’i de kazanmıştı. Koç Scariolo yönetiminde iyi de bir hazırlık dönemi geçirdiler, Hernangomez kardeşler arta Aldama liderliğinde Fildişi sikletinde hatta daha iyi takımları farka boğduklarını gördük. Turnuvanın açılış maçında da son şampiyon ünvanıyla diri ve agresif açılış yapacaklarını, Fildişi’ni yenerken acımayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-21.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 1 (-21.5) – 1.50
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Breogan – Baskonia İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftasında Breogan Pazar günü saat 18:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa …