Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / İspanya’da koçlara belli pozisyonlarda itiraz hakkı

İspanya’da koçlara belli pozisyonlarda itiraz hakkı

İspanya Liga Endesa, 2018-2019 sezonu başlangıcıyla birlikte hakemlerin belirli pozisyonların tekrarını izleyebileceğini ve bu uygulamanın İspanya Süper Kupası ile birlikte hayata geçirileceğini duyurdu.

Antrenörlere resmi itiraz hakkı verilmesinin ardından belirlenen maddelerde hakemlere görüntüleri izleme zorunluluğu getiriliyor.

Koçların itiraz edebilecekleri pozisyonlar:

* Yapılan blokun kurallar dahilinde olup olmadığı yeniden izlenerek kontrol edilebilecek.
* Atılan şutun hücum süresi içerisinde atılıp atılmadığı görüntüler yeniden izlenerek kontrol edilebilecek.
* Maç sırasında yaşanan olası bir kavgaya karışan oyuncuların tespiti için görüntüler yeniden izlenebilecek.

Bu değişikliklerle birlikte başantrenörler yapacakları itirazda haklı olmaları halinde maç içinde bir itiraz hakkına daha sahip olacak. İtiraz sonucu hakem kararını değiştirmez ise başantrenörler yeni bir itiraz yapamayacak.

Kaynak: EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …