Anasayfa / Houston Rockets / Los Angeles Clippers – Houston Rockets İddaa Tahmini 18.11.23

Los Angeles Clippers – Houston Rockets İddaa Tahmini 18.11.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Los Angeles Clippers Cumartesi günü saat 06:30’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişler.

Clippers sezonun en büyük hayal kırıklıklarından birisi, belki de ilki! Harden takası sonrası bir türlü dikiş tutturamadılar ve son 6 maçlarını kaybetmiş durumdalar… Evlerindeki son maçta konferansın vasat ekiplerinden, sakatlıklarla boğuşan Grizzlies’a bile 4 sayı farkla yenilmişlerdi. Son maçta ise konuk oldukları şampiyon Denver karşısında iyi direndiler ama sonunu getiremeyerek 3 sayı farkla kaybettiler. Boston ve Plumlee’den yine faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok.

Rockets ise bu sezonun flaş takımlarından birisi kuşkusuz. 6 maçlık nefis bir seri yakalamış durumda Alperen ve arkadaşlar! Son deplasman maçlarında ise kağıt üstündeki denk rakiplerden Spurs’e direnseler de uzatma sonunda kaybetmişlerdi. 13 Kasım’daki son sınavlarında ise yine evlerindeydiler ve konuk ettikleri şampiyon Denver’ı 107-104 ile geçerek adlarından bir kez daha sözettirmiş oldular. O maçta VanVleet 26 sayı, 4 asist, milli oyuncumuz Alperen 23 sayı, 8 ribaund, 5 asist ve Jeff Green 15 sayı, 4 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Oladiop ve Thompson’dan yine faydalanamayacaklar. 

Houston, 28 Ekim’den beri hiç deplasman maçı oynamadı ve yakaladıkları 6 maçlık serinin tamaının da iç sahada olduğunu belirtelim. Dolayısıyla uzun bir aradan sonra ilk deplasman maçlarında sudan çıkmış balığa dönebilirler. İyi haber ise kağıt üstünde çok güçlü olan rakipleri Clippers’ın  da düşük bir dönemden geçiyor olması. Dolayısıyla ev sahibi ekip kazanmaya yakın olsa da handikaplı galibiyetleri hem de formda Houston karşısında güven vermiyor, aksine Houston handikapına yanıma alacağım çünkü Clippers’ı böyle yakalamışken en azından çift haneli farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+10.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 2 (+10.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …