Güncel
Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Macaristan – Portekiz İddaa Tahmini 14.08.23

Macaristan – Portekiz İddaa Tahmini 14.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvalarının Polonya ayağında B grubu 2. maçında Macaristan Pazartesin günü saat 18:30’da Portekiz ile karşılaşacak. İddaa Macarlar’ın galibiyeti için oranı 1.60 olarak açıklamışken Best10 ise oranı 1.75 olarak belirlemiş.

Macaristan kıtanın son dönemde çıkışa geçmeye çalışan ülkelerinden birisi. Aslında ellerinde tecrübeli oyunculardan oluşan iyi bir rotasyon var ama oraya iyi bir devşirme oyuncu monte edemedikleri için seviye atlayamadılar rakiplerine nazaran. İlk maçta grubun favorisi, ev sahibi Polonya karşısında gayet iyi iş çıkarmışlardı ama sonunu getiremediler ve 83-81’lik skorla kaybetmekten kurtulamadılar. Perl 24 sayı ile yıldızlaşırken, Vojvoda 13 sayı ve Goloman 12 sayı, 7 ribaund ile onunla beraber ayakta kalan diğer isimlerdi.

Portekiz ise zayıf halka diyebileceğimiz ülkeler arasından artık çıkan ve orta altı seviyeye yerleşen bir ülke. Artık bu tarz eleme turnuvalarında onları sıklıkla görüyoruz ama sürpriz yapma potansiyeline henüz erişemediler. İlk maçta grubun iki favorisinden biri olan güçlü Bosna karşısında zaman zaman direnseler de sonunu getiremediler ve 75-84’lük skorla kaybettiler. Lisboa 22 sayı, 4 asist ve devşirme Travante Williams 19 sayı, 3 ribaund ile direnenen başlıca isimler olmuşlar, Brito da onlara 8 sayı, 8 ribaund, 4 asist ile eşlik etmişti.

İki takım arasında bana göre hem tecrübe hem de kalite farkı var. Macaristan’ın elinde Perl, Vojvoda, Goloman, Benke, Varadi, Keller gibi hem birbirlerini çok iyi tanıyan, hem de bu seviyelerde daha önce bir çok kez forma giymiş önemli isimler var. Nitekim ilk maçta da ev sahibi ve grubun 2 favorisinden biri olan Polonya’yı son saniyeye kadar zorlamışlardı. Şimdi ikincilik yarışında tamam mı devam mı maçına çıkacaklar ve tecrübe faktörü ile kazanarak kağıt üstünde de grubun zayıf halkası olan Portekiz’i gerçekte de devre dışı bırakacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.60
Best10 Oranı: MS 1 – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …