Anasayfa / Genel / New Orleans Pelicans Houston Rockets Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Şubat 2017

New Orleans Pelicans Houston Rockets Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Şubat 2017

 

Nba‘de sezonun hemen hemen ortası olarak görülen All Star etkinliklerini arkamızda bıraktık. Oldukça renkli görüntülere sahne olan All Star şöleninden sonra Nba‘da heyecan bu gece kaldığı yerden devam edecek. Bu bir haftalık arada rekabet sahada değil, daha çok kulislerde oldu diyebilirim. Çünkü bu takas döneminde, oldukça önemli hamleler geldi. Bizi en çok şaşırtan ve heyecanlandıran takas ise New Orleans ile Sacramento Kings arasındaki takastı.

Cousins‘in Sacramento’dan artık ayrılıp şampiyon olma olasılığının görece daha yüksek olduğu bir takıma gitmesi zaten nicedir beklenen bir durumdu. Bu şanslı takım, Batı Konferansı’nda playoff mücadelesi veren New Orleans oldu. A. Davis ile beraber Cousins’in iyi bir ikili olacağını düşünüyorum. Bu sene belki beklentiler çok yüksek olmaz ama en azından önümüzdeki sene çok başka bir New Orleans görebiliriz. New Orleans bu takas karşılığında Sacramento Kings’e Galloway, Hield ve Evans’ı yolladı. Şimdi de T. Jones’i takımdan takasla yollamayı kafalarından geçiriyorlar. Bence New Orelans’taki bu değişim, takıma olumlu yansıyacaktır. Çünkü Davis gibi bir yıldızları olmasına rağmen, Nba’nin en zayıf bench kadrolarından bir tanesine sahiptiler. Davis’in olağanüstü çabası, ne yazık ki diğer parçalardan bir destek gelmediğinde pek de bir anlam teşkil etmemeye başlıyordu. Bu boşluğu en azından süperstar Cousins bir nebze dolduracaktır kanısındayım. Davis‘in de ne kadar formda olduğunu anlatmak için, kendi şehrinde düzenlenen All Star’da rekor sayıyla (52) Mvp olmasını referans olarak gösterebiliriz. Öte yandan taraftar Cousins‘in ilk maçı olmasından dolayı bu maça özel bir ilgi gösterecektir.

Houston, araya girmeden önceki son maçını Miami’ye kaybetmişti. Öncesinde ise 4 maçlık bir kazanma serileri söz konusuydu. Bu sene büyük oranda 3 sayı çizgisinin gerisine yoğunlaşan Houston, Harden önderliğinde maçlarda ortalama 113,6 sayı atıyor. Bu maçta da yüksek bir sayı çıkma olasılığı var fakat baremi yine de yüksek buldum. İddaa bu maç için 227,5 sayılık bir barem belirlemiş. Maçın handikapları ise 3,5 sayı ile evsahibinde. Yeni oluşumuyla iyi bir sinerji yaratması muhtemel olan New Orleans’ın, handikabın içinde kalmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: 1.70 (+3,5)

Bets10 Oranı: 1.40 (+7.5)Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir