Anasayfa / Genel / Toulon Chalons Reims Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Şubat 2017

Toulon Chalons Reims Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Şubat 2017

24 Şubat Cuma günü Fransa Pro A’da Hyeres-Toulon Chalons Reims’i ağırlıyor. Saat 22:30’da başlayacak maçta İddaa’da Chalons lehine 8.5 handikap açılmış ve toplam barem 152.5 olarak belirtilmiş. Yurtdışında ise Chalons Reims lehine 8 handikap açılmış ve toplam sayı baremi ise 153 olarak belirlenmiş.

Koç Milling’in takımı Toulon yeni çıktıkları Pro A’da şimdiye kadar beklentilerin üzerine çıktılar. 9 galibiyetli diğer iki takım Limoges ve Le Mans ile birlikte 9.sırayı paylaşıyorlar, play-off resminin sadece 1 maç gerisindeler. 2017’ye hayli güzel bir giriş yaptılar ve 3 maçlarını da kazandılar. Ancak geçen hafta Dijon deplasmanında direnseler de 78-72 kaybetmekten kurtulamadılar. Ortalama 71 sayı atabilmeleri ve Fransa gibi az skor atılan bir ligde bile 16.sırada yer almaları hücumda ne kadar pasif bir takım olduklarını net olarak gösteriyor. Simpson ve Howard dışında çift haneli skorları yakalayabilen bir isimleri yok. Bununla birlikte işin savunma ve mücadele kısmında ise alkışı hakediyorlar, potalarında sadece 71 sayı görüyorlar ve bu alanda ligin 2. en iyi takımı Toulon. Bu sezon kendi sahalarında oynadıkları 10 maçtan 7’sini kazandılar ki zaten şuanda play-off potasına bu kadar yakın olmalarının temel nedeni de bu istatistik.

Chalons-Reims kadrosundaki oyunculara baktığınızda sıralamadaki yerini haketmeyen takımlardan biri. Şuanda 7 galibiyetli Dijon ile beraber 13.sırayı paylaşıyorlar ve play-off potasından 3 galibiyet uzakta kalmış durumdalar. Son 3 maçlarını kaybettiler ve artık bir çıkış yakalamazlarsa düşme potasına doğru hızla gidecekler. Ellerindeki potansiyelli isimlerin de etkisiyle hücumda rahatlar ortalama 79 sayı buluyorlar ama savunmada ciddi bir problem var, ortalama 86 sayı yiyorlar ve bu istatistikte ligin son sırasında yer alıyorlar. Koç Antic’in bugüne kadar en çok verim aldığı isimler Smith ve Young oldular, ayrıca tecrübeli forvet Payne ve Cain de takımdaki gedikleri kapatmaya çalışıyorlar özellikle savunmada.

Toulon evinde etkili bir takım ancak Chalons’un güçlü hücum hattına karşı zorlanabilirler. Az yiyen ve çok atan takımın mücadelesinde toplam sayı baremi anlamında her sonuç çıkabilir. Bunun yerine önerim çıkış arayan Chalons’un direnişini değerlendirmek olacak, yenilseler de handikap içerisinde kalacaklarını düşünüyorum.

MS2 +8.0 1.90 (bets10)

MS2 +8.5 1.70 (iddaa)

 Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir