Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Sırbistan – İtalya İddaa Tahmini 01.09.23

Sırbistan – İtalya İddaa Tahmini 01.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası son 16 turu I grubu ilk maçında Sırbistan Cuma günü saat 11:00’da İtalya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Sırplar’ın limitini 90.5 olarak açıklamışlar. 

Sırplar, turnuvaya Jokic ve Micic’den yoksun geldikleri için önemli ölçüde bir güç kaybı yaşadılar. Ama bunun yanında üstlerinde bir baskı yok ilk kez. Bu rahatlığın avantajını da ilk turda çok iyi kullandıklarını gördük. Bogdanovic ve yeni yıldızları Jovic liderliğinde Çin, Porto Riko ve Sudan gibi diğer kıta takımlarına karşı sorun yaşamadan, 105, 94, 115 sayı üreterek net galibiyetler aldılar. Şimdi ilk ciddi sınavlarını verecekler diyebiliriz. 

İtalya ise müthiş bir hazırlım döneminden sonra turnuvaya bu performansını yansıtamamıştı. Favori ldkları grupta Angola’yı farklı geçerek başlasalar da Towns ve arkadaşlarına, Dominik’e kaybederek (87 sayı yediler) liderliği de kaptırmışlardı ki son maçta ev sahibi Filipinler karşısında da çok zorlandıklarını (83 sayı yediler), 7 sayı farkla kazanabildiklerini görmüştük. Fontecchio beklentilerin altında bir turnuva geçiriyor ve çember altında Melli dışında verimli bir silahları yok. 

Her ne kadar son yıllarda İtalyanlar sürekli Sırplar’ın canını sıkıyor olsa da bu kez işin renginin değişeceğini düşünüyorum. Koç Pesic yönetimindeki Sırbistan derli toplu, disiplinli ve verimli bir basketbol oynuyor. Bogdanovic ve Jovic genelde skor yükünü çekiyorlar ki pota altında da Miltinov gibi önemli bir güce sahipler. Savunmada sorunlar yaşayan İtalyanlar’a nazaran çok daha geniş bir rotasyonla oynamanın avantajını turnuvanın bu derinleşen kısmında iyi kullanacaklarını, hücumda yine etkili bir performans sergileyerek kazanacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (90.5) – 1.56
Bets10 Oranı: EvSahibi ÜST (90.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Dijon – Cholet İddaa Tahmini 24.09.23

Fransa Betclic ELITE Pro A ikinci hafta mücadelesinde Dijon Pazar günü saat 17:30’da Cholet ile …