Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Angola – İtalya İddaa Tahmini 25.08.23

Angola – İtalya İddaa Tahmini 25.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası açılış maçında A grubu mücadelesinde Angola Cuma günü saat 11:00’da İtalya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet Angola için limiti 68.5 oarak açıklamışlar.

Afrika temsilcisi kıtanın köklü takımlarından birisi ancak buraya bir jenerasyon değişikliği ile geliyorlar. Son yıllarda uluslararası turnuvada oynayan tüm tecrübeli isimler artık milli takımı bırakmış durumda. Bu da genç oyunculardan kurulu kadronun burada zorlanacağını gösteriyor turnuvanın ilk maçları tecrübeli isimler için bile zor geçer. Hazırlık döneminde özellikle skor üretimi anlamında çok zorlandıklarını gördük, Ürdün’e karşı 56, Portekiz’e karşı 67 ve Japonya maçında da 65 sayıda kalmışlardı… 

İtalya ise bu tarz uluslararası turnuvaların gediklisi olan bir takım. Onlar da bir jenerasyon değişimi içindeler ama Angola’nın aksine takımda halen Melli, Datome, Polonara gibi tecrübeli isimler var. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiler, tüm maçlarını kazandılar. Zaman zaman özel savunma performanslarına imza attıklarını da gördük, Yunanistan’dan 70 sayı ve Porto Riko’dan sadece 65 sayı yemişlerdi. 

Angola hücumdaki kısır performansını biraz olsun kompanse edebilmek için tempoyu düşürüp sert savunma yapmaya çalışıyor. İtalya da iyi savunma yapan bir takım. Dolayısıyla sert bir maç olacağını söyleyebiliriz. Angola’nın elindeki oyuncuların tecrübe seviyesinin de düşük olması artı turnuvaların ilk maç sendromunu eklersek 70 bareminin altında kalmaları bence sürpriz olmaz. İtalya’nın handikaplı galibiyetlerine girip daha büyük risk almaktansa bu seçeneğe gideceğim.  

İddaa Oranı: EvSahibi ALT (68.5) – 1.61
intobet Oranı: EvSahibi ALT (68.5) – 1.81
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …