Anasayfa / Dijon / Dijon – Promitheas İddaa Tahmini 14.11.23

Dijon – Promitheas İddaa Tahmini 14.11.23

FIBA Şampiyonlar Ligi B grubu 3. maçında Dijon Salı günü saat 22:00’da Promitheas ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Koç Markovic yönetimindeki Fransız ekibi ilk 2 maçını kazanarak gruptaki iddiasını gösterdi. Evlerinde Rytas’ı zor da olsa 4 sayı farkla geçerken, deplasmanda zayıf Çek ekibi Opava’yı ise beklendiği gibi 67-104 gibi farklı bir skorla geçmeyi bilmişlerdi. Ancak evlerindeki son resmi maçta Bourg’a tam 18 sayı farkla yenildiklerini ve 12 Kasım’da ise konuk oldukları formsuz Asvel’e de direnseler bile 5 sayı farkla yenilmekten kurtulamadıklarını belirtelim. 

Yunan ekibi de rakibi gibi ikide iki yaparak geliyor buraya. Evlerindeki o iki maçta zayıf Opava’yı tam 49 sayı farkla ve Rytas’ı ise zor da olsa 2 sayı ile geçmeyi bilmişlerdi. Son deplasman maçlarına ligde çıkmışlar, denk rakiplerden Peristeri’ye iyi direnmişler ama sonunu getiremeyerek 5 sayı ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. Geçen sezon olduğu gibi Cowan takımın lideri konumunda, yeni katılan 3 önemli isim Hale, Echenique, Reynolds da takımın diğer silahları konumundalar.

Ben kağıt üstünde Yunan ekibinin kadrosunu daha çok beğeniyorum, hem yetenek seviyesi hem de rotasyon çeşitliliği anlamında daha iyi durumdalar. Evet deplasmanda oldukları için işleri zor olacak, Dijon da önemli bir rakip. Ancak evlerindeki son maçı farklı kaybetmeleri ile beraber onlara güvenim epey azaldı. Diğer yandan Promitheas, dirençli bir takım olduğunu göstermişti Peristeri karşısındaki son deplasman maçında. Cowan ve Hale liderliğinde bu deplasmanda da kolay lokma olmayacaklarını, kaybetseler de handikapta kalabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.52
Hovarda Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.77
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

BTK Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Lietkabelis – Buducnost İddaa Tahmini 06.12.23

BKT EuroCup B grubu 10. hafta mücadelesinde Lietkabelis Çarşamba günü saat 20:00’da Buducnost ile karşılaşacak. …