Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Ersan Warriors Yerine Neden 76ers’ı Tercih Ettiğini Anlattı

Ersan Warriors Yerine Neden 76ers’ı Tercih Ettiğini Anlattı

12 Dev Adam’ın yıldız oyuncusu Ersan İlyasova, bir diğer NBA temsilcimiz ve milli yıldızımız Cedi Osman’la beraber NTV‘de Emek Ege’ye özel bir röportaj verdi.

NBA’de geçen sezon şampiyon Golden State Warriors‘un kendisine teklif yaptığını söyleyen Ersan, neden tercihini Philadelphia 76ers‘tan yana kullandığını da açıkladı.

Milli oyuncu, “Sezon ortasında Atlanta ile buy-out için anlaştık. Milwaukee, Philadelphia ve Golden State gibi takımlardan teklif vardı. Philadelphia’nın koçu Brett Brown’u ve geçen sezon orada oynadığım için sistemini biliyordum. Bu yüzden oraya gitmeyi seçtim. 4 numara olarak sadece Dario Saric vardı. Embiid sakatlandıktan sonra kimi zaman 4, kimi zaman 5 numara oynadım. Miami karşısında 1-1 olsa da turu geçtik. Baktığımız zaman sezon iyi geçti” ifadelerini kullandı.

Ersan eğer sezon ortasında Warriors’u seçmiş olsaydı, NBA’de şampiyonluk yüzüğü kazanan 2. Türk oyuncu olacaktı.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …