Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İtalya – Slovenya İddaa Tahmini 09.09.23

İtalya – Slovenya İddaa Tahmini 09.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası yedincilik maçında İtalya Cumartesi günü saat 11:45’de Slovenya ile karşılaşacak. İddaa Slovenya’nın galibiyeti için oranı 1.42 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.69 olarak belirlemiş.

İtalya’nın turnuvada buralarda olmasını hiç beklemiyordum açıkçası. Hem eşleşme şansları yanlarındaydı hem de rakipler onlardan kötüydü… İlk klasman maçında Fontecchio’yu dinlendirmelerinin de etkisiyle turnuvanın flaş ekiplerinden Letonya karşısında direnmelerine rağmen 82-87’lik skorla kaybetmişlerdi. Bu maçta da herhangi bir hedef olmadığı için Fontecchio’yu yine oynatmayabilirler. Onun yokluğunda emektar Datome 20 sayı, Melli 11 sayı, 9 ribaund, 4 asist ve Tonut 11 sayı ile oynamışlardı Letonya karşısında.

Slovenya ise turnuvanın formsuz takımlarından birisi. Grupta Almanya’ya kaybettikten sonra sırasıyla Kanada ve Litvanya’ya kaybettiler, dolayısıyla düşüşleri sürdü. Ancak Litvanya karşısında tam kadro oynadılar. Bu maçta da Doncic’in sahada olması bekleniyor ve o da arkadaşları da turnuvaya en azından galibiyetle veda etmek isteyeceklerdir. Litvanya karşısında Prepelic’in de kendisine geldiğini, ritmini bulduğunu görmüştük.

İki takım da zaten gelecek yaz Olimpiyat elemelerinde yer alacaklar, başka hedefleri kalmadı ve dolayısıyla tam olarak gazozuna bir maç olacak. İtalya’da son maçta olduğu gibi Fontecchio’nun yine oynayıp oynamayacağı önemli olacak, benzer şekilde zayıf bir ihtimal de olsa Doncic’in oynamama durumunu takip etmek lazım. Ama her koşulda son maçta Litvanya karşısında geç de olsa toparlanan ve iyi görüntü veren Slovenya’nın buralarda olması sürpriz olan, bana göre sıradan bir basketbol oynayan İtalya karşısında kazanarak turnuvaya veda edeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.42
intobet Oranı: MS 2 – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …