Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Litvanya – Sırbistan İddaa Tahmini 05.09.23

Litvanya – Sırbistan İddaa Tahmini 05.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası çeyrek final maçında Litvanya Salı günü saat 11:45’de Sırbistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda Litvanya’nın galibiyeti durumunda sayı limitini 169.5 olarak açıklamışlar.

Litvanya her ne kadar Sabonis, Giedraitis, Grigonis, Lekavicius, Ulanovas gibi önemli isimlerden yoksun olmasına rağmen nefis bir turnuva geçiriyor. Valanciunas ile Brazdeikis takıma beklendiği gibi liderlik ediyorlar ve Jokubaitis tam anlamıyla büyüdüğü bir tunuva oynuyor. İlk maçtan itibaren direksiyonu ele aldı ve takımını sade, gösterişsiz, yüksek verimli bir oyunla yönetiyor. Son maçta da ABD’yi 104-110’luk skorla geçerek çeyrek final biletini kapmışlar, tüm rakiplere mesaj vermişlerdi! 

Sırbistan da Micic ve Jokic gibi iki süper yıldızdan yoksun geldi turnuvaya. Bu isimlerin olmaması elbette ciddi anlamda güç kaybetmelerine neden olmuş olsa da diğer taraftan üzerlerindeki bir hayli azaldı, rahat bir turnuva geçirdiler mental olarak. Her ne kadar bunun avantajını iyi kullanmış olsalar da onlar namağlup değiller, bu etaptaki ilk maçta son yıllardaki belalıları İtalya’ya 76-78’lik skorla yine kaybetmekten kurtulamamışlardı… Son maçta ise Dominik’i etkili bir hücum performansı eşliğinde 79-112’lik skorla farklı geçmişlerdi.

İki takımın da ne kadar yüksek bir skor potansiyeline sahip olduğunu son maçlarda tekrar görmüş olduk. Litvanya, ABD potasına 104 sayı gönderirken Sırplar da Dominik potasına tam 112 sayı bırakmıştı! Koç Pesic ve öğrencilerinin savunma odaklı bir oyunla tempoyu forse etmeyi sevdiğini biliyoruz ki Litvanya da geçiş oyunlarını seven, savunma yerleşmeden bulunan öldürücü üçlüklerle fark yaratan bir takım yani sürekli koşmak isteyen bir takım. Bu maçta da iki takımın birbirlerine tempo konusunda çanak tutacaklarını düşünüyorum. Litvanya’nın ortaya koyduğu basketbolu daha çok beğeniyorum ve ABD galibiyetinin de moraline sahip olacakları için yüksek bir skorlu bir maç artı Litvanya galibiyeti bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 & ÜST (169.5) – 2.87
Hovarda Oranı: MS 1 & ÜST (169.5) – 3.32
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Breogan – Baskonia İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftasında Breogan Pazar günü saat 18:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa …