Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Makedonya – İsrail İddaa Tahmini 12.08.23

Makedonya – İsrail İddaa Tahmini 12.08.23

2024 Paris Olimpiyatları ön elem turnuvasının Estonya ayağında A grubu mücadelesinde Makedonya Cumartesi günü saat 19:00’da İsrail ile karşılaşacak. Best10 Makedonya lehine 9.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Makedonya kıtanın zayıf basketbol ülkelerinden birisi. Evet zaman zaman yaptıkları devşirmelerle denk rakiplere ya da bir üst seviyedeki rakiplere karşı sürpriz yapabiliyorlar ama genelde alt sıralardan kurtulamıyorlar katıldıkları organizasyonlarda. Nitekim son hazırlık maçlarında da Polonya’ya 52-84’lük skorla teslim olduklarının altını çizelim. Koç Jonchevski yönetimindeki kadrolarına baktığımızda devşirme TJ Shorts, V.Stojanovski, Magdevski üçlüsü takımın öne çıkacak isimleri olacaklar. Önemli silahları Dimitrijevic kadroda yok. 

İsrail ise kıtanın çıkışa geçen ülkelerinden birisi. Altyapılarda elde ettikleri iyi sonuçlar ve yetiştirdikleri önemli oyuncular artık A takım seviyesinde de fark yaratacaktır. Tabi bu turnuvada en önemli isimleri Avdija’dan artı Blatt ve Zoosman’dan faydalanamayacaklar. Yine de koç Beit-Halahmy’nin elinde Sorkin, Timor, Madar, Ziv gibi değerli silahlar var. Son hazırlık maçlarında denk rakiplerinden Ukrayna’ya deplasmanda direnseler de 6 sayı farkla kaybetmişlerdi.

Gruptaki diğer 2 takım Çekya ve Estonya, yani İsrail’in dişine göre rakipler. Bu nedenle Makedonya’yı yenerek altlarına almaları ilk 2 yarışı adına onlar için çok önemli olacak. Bu durmda Çekya ya da Estonya’dan birini yenmeleri bile 2. sıra için yeterli olacak. Makedonya Shorts liderliğinde direnecektir elbette ama onun etrafındaki oyuncular yeterli değil, bu nedenle de İsrail karşısında son çeyrekte de olsa süngüleri indireceklerini ve çift haneli farklarla kaybedeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: MS 2 (-9.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …