Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Büyükçekmece Eurocup’ın Favorilerinden Zenit’e Son Topta Kaybetti

Büyükçekmece Eurocup’ın Favorilerinden Zenit’e Son Topta Kaybetti

Arel Ünivertesi Büyükçekmece Antalya Gloria Sports Arena’da Eurocup‘ın favorilerinden Rus ekibi Zenit ile karşılaştı ve son topa kadar çok iyi direndiği maçı 78-81 kaybetti.

Son topu kullanma yani maçı uzatma şansı Kenny Hayes ile Büyükçekmece’ye geldi ama tecrübeli guard bu atıştan isabet çıkaramayınca 3 sayı farkla kaybetti.

Maç boyunca Büyükçekmece boyalı alanı iyi kullanan Zenit ise 3 sayı çizgisinden etkili olan taraftı. Ayrıca Zenit kenardan 36 sayılık bir katkı alırken temsilcimiz 24 sayılık katkı alabildi.

Zenit adına maçın yıldızı 21 sayı bulan Philip Scrubb olurkeni Sergey Karasev de 17 sayı 2 topçalma ile katkı verdi. Jalen Reynolds 12 sayı 8 ribaund 2 top çalma ile oynarken Sean Arman da 11 sayı 4 asist 3 topçalma ile mücadele etti.

Temsilcimizin istatistikleri:

Arda Erdoğan: 2 sayı, 2 asist

Devin Williams: 25 sayı, 10 ribaund

Merthan Mutlu: 2 sayı, 1 ribaund, 1 asist

Oğulcan Baykan: 13 sayı, 1 ribaund, 2 asist

Matt Tibby: 2 sayı, 3 ribaund

Osiris Eldridge: 13 sayı, 3 ribaund, 8 asist

Kenny Hayes: 12 sayı, 2 ribaund, 2 asist

Cengizhan İvedi: 2 sayı, 1 ribaund

Berkay Candan: 5 sayı, 6 ribaund

Franck Yangue: 2 sayı, 2 ribaund, 1 asistHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …