Anasayfa / Darüşşafaka Lassa / Reeder Samsunspor – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmni 18.11.23

Reeder Samsunspor – Darüşşafaka Lassa İddaa Tahmni 18.11.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 8. hafta mücadelesinde Reeder Samsunspor Cumartesi günü saat 13.00’da Darüşşafaka Lassa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibinin lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Samsunspor, ligin yeni ve zayıf halkalarından birisi. Kurdukları kadronun yetersiz kalacağını sezon başında belirtmiştik zaten. Nitekim Pemberton ile yolları ayrıldılar ve Henry takviyesi yaptılar ki o da eski günlerinden çok uzakta… Ayrıca Konate’nin adı da artık TBF sitesinde görünmüyor, yollar ayrıldı. Yerine Kyser transfer edildi ama bu maçta forma giyemeyecek. Özetle zaten sıkıntıda olan Samsunspor maça 4 yabancı ile çıkacak. Buradaki son maçlarında Efes’den 20 sayı fark yemişler, geçen hafta da konuk oldukları Telekom’a direnemeden 20 sayı farkla kaybetmişlerdi.

Daçka ise ligin formda ekiplerinden birisi. Koç Sekizkök’ün öğrencileri üçte üç yaparak 5 galibiyete ulaştılar ve zirve takiplerini sürdürüyorlar. 4 yabancı ile çıkmak zorunda kaldıkları güçlü rakipleri Galatasaray karşısında gayet dirençli ve iyi basketbol ortaya koymuşlar ve 75-72 ile kazanmışlardı. 7 Kasım’da babası vefat eden Withers’ın durumu net değil, ayrıca resmi bir açıklama gelmese de son maçlarda forma giymeyen Jones ile yolların ayrıldığı belirtiliyor. Yani yine 4 yabancılı bir Daçka izleyebiliriz.

İki takımda da önemli eksikler var. Ama Daçka’nın rakibine üstünlük kuracağı birden fazla pozisyon ve konu var halen. Öncelikle Konate’nin yokluğunda Samsunspor’un Efes karşısında ne kadar zorlandığını gördük. Şimdi de McCormack gibi fizikli ve formda bir uzun olacak karşılarında. Ayrıca en güvendikleri skor opsiyonları Crawford ve Mooney’nin karşısında da Allman ve Rahkman gibi etkili savunmacılar olacak ki bu iki sürekli potaya atak eden, agresif guardlar yani Samsunspor guardlarının savunma zaafları da ortaya çıkacaktır. Bu durumda ben Daçka galibiyetine güveniyorum, düşük bir farklar da olsa koç Sekizkök’ün öğrencilerinin kazanacağını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.59
intobet Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz İddaa Tahmini 01.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Minnesota Timberwolves Cuma günü saat 04:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem …